liczenie kalorii w kanpce

Czy warto stosować diety polegające na liczeniu kalorii?

Czy wiesz jakie korzyści może Ci przynieść dobrze zbilansowana dieta? Sprawdź czy warto tracić czas na liczenie kalorii. Dowiedz się także jak zwiększyć efektywność prowadzonej diety odchudzającej.

Jakie czynniki mają wpływ na skuteczność diety?

Czy warto stosować dietę, która uwzględnia kalkulację kalorii?

To zależy.
Przede wszystkim, podejmowana przez nas decyzja powinna uzależniać się od naszego poziomu motywacji. Na nasze działania powinniśmy spojrzeć przez pryzmat wyznaczonego celu i środków jakie chcemy stosować do jego osiągnięcia, najlepiej nie tracąc przy okazji komfortu życia.
Ze stosowaniem rzeczonego rodzaju diety wiąże się duża ilość wyrzeczeń. Po pierwsze należy dokonać pomiaru masy ciała i do niego dostosować liczbę przyswajanych makroelementów. Do tego oczywiście dochodzi żmudne wyszukiwanie produktów komponujących się bilansem kalorycznym z naszym dziennym zapotrzebowaniem na energię.
Jeśli ktokolwiek ma na to chęć – proszę bardzo.
Drugim ważnym czynnikiem jest wytrwałość w podjętym działaniu. Jeśli nie przeszkadza nam podstosowywanie swojego trybu życia pod wyznaczony schemat żywienia, bądź jesteśmy na tyle zdeterminowani, by przetrzymać związany z tym dyskomfort – jak najbardziej – bierzmy się do roboty.

 

Sposób odżywiania

Jasnym jest, że nie każdy chce osiągnąć cel, okupiając go aż takimi wyrzeczeniami. Dla osób takich istnieje wiele innych diet.
Warto nadmienić, że zawsze lepszą opcją (w przypadku ze słabą wolą) będzie stosowanie się do obranego przez siebie sposobu odżywiania, przy równoczesnym robieniu sobie od niego pojedynczych odstępstw (tzw. cheat meal), niżeli zupełne go zarzucenie.

 

Pamiętajmy jednak, że nie posiadając wykształcenia w zakresie dietetyki powinniśmy uzgadniać swoje decyzje ze specjalistą. Szczególnie te bardzo radykalnie zmieniające nasz dotychczasowy styl żywienia.
Krzysztof Jędrzejczyk