Browse Category: Dobre zwyczaje

Władca smaku to nie tylko doradca kulinarny, ale przede wszystkim niezastąpiony drogowskaz po zasadach savoir vivre. Przestrzegamy przed często popełnianymi wpadkami związanymi z jedzeniem. Upewnij się, że wszystkie zasady dobrego zachowania przy stole są Ci dobrze znane. Bądź nie tylko znawcą smaku, ale także znawcą eleganckiego i szarmanckiego zachowania.

Atrakcyjny wystrój restauracji

Jak otworzyć restaurację?

 

Marzysz o posiadaniu własnego miejsca gastronomicznego o przyjaznej atmosferze? Masz pomysł, jak atrakcyjnie i w kreatywny sposób przygotować restaurację by klienci chętnie do niej zaglądali? Lubisz gotować i chcesz się dzielić z ludźmi dobrodziejstwami natury?

Wykorzystaj ten zapał na zbadanie potrzeb rynku i zastosuj te informacje do wypromowania własnej działalności.

Czytaj więcej

elegancko nakryty stół

Savoir-vivre w kuchni

To, w jaki sposób jesteśmy postrzegani przez ludzi zależy nie tylko od naszego wyglądu, ale także od naszego zachowania. O ile będąc w swoim domu możemy pozwolić sobie na pewną swobodę, o tyle w miejscach publicznych, sytuacjach oficjalnych czy uroczystościach rodzinnych powinniśmy przestrzegać zasad savoir-vivre’u. Jeśli nie wiesz jak zachować się w restauracji czy na rodzinnym przyjęciu, to koniecznie przeczytaj ten artykuł. Znajdziesz w nim podstawowe informacje na temat dobrych manier przy stole.

  Czytaj więcej

brunch

Moda na brunch

Coraz częściej można przeczytać w restauracyjnych i kawiarnianych menu o brunchu. To wywodzący się z anglosaskiej kultury posiłek, który z powodzeniem zaczyna przyjmować się w kulturze polskiej i jak w całej Europie. Charakterystyczną porą na brunch jest weekend. Można spotkać się z ofertami na przykład niedzielnego brunchu w kawiarniach i w propozycjach spotkania od znajomych. Czym jest brunch?

Czytaj więcej

czerwone wino

Jak dobrać wino do jedzenia?

Wino w wielu krajach stanowi znakomity dodatek do potraw serwowanych w porze obiadu lub kolacji. Francuzi, Włosi czy Hiszpanie często nie wyobrażają sobie posiłku bez ich ulubionego trunku. W naszej kulturze wina nie piję się raczej codziennie, jednakże podaje się je przy wyjątkowych, uroczystych okazjach. Dlatego też dobrze jest wiedzieć jakie wino można podać do której potrawy.

Czytaj więcej

zdrowa sałatka

Modny czy zdrowy styl życia?

Ksylitol, jarmuż i kasza jaglana – to podobno klucze do sukcesu w walce o zdrową sylwetkę. Zdrowy styl życia stał się w ostatnim czasie bardzo modny.  Kiedyś do tego, by zadbać o swoją sylwetkę zachęcały gwiazdy z pierwszych stron gazet, dziś robią to nawet supermarkety, które obok ulubionych słodkich przekąsek oferują modne stroje do biegania czy sprzęt, który ma sprawić, że nasza sylwetka stanie się smukła, brzuch umięśniony, a pośladki bardziej jędrne.

Czytaj więcej

potrawa dla dziecka

Prawidłowa edukacja żywieniowa

Na czym polega edukacja żywieniowa?

Oczywistym jest, że najlepszym sposobem na edukację żywieniową jest dobry przykład rodziców. Dzieci najczęściej przejmują nawyki żywieniowe od swoich rodziców, dlatego też niezwykle ważne jest, aby przykład szedł z góry.

Ogromna rolę odgrywają wspólnie spożywane posiłki. Wspólne gotowanie to najlepsza okazja do nauczenia naszego dziecka zdrowych nawyków. Ważne jest, aby dziecko miało okazję samodzielnie poeksperymentować w kuchni. Kreatywne podejście do gotowania, może  spowodować, że dziecko zafascynuje się różnymi potrawami i z większą przyjemnością będzie sięgało po oryginalne potrawy i nietypowe smaki.

Czytaj więcej

butelki wina

Podróże z butelką wina

Każda butelka jest inna, każda kryje w sobie zupełnie inny smak i aromat, z każdą łączą się zupełnie nowe doświadczenia i doznania. Właśnie dlatego wino przestało być dla nas zwykłym napojem, a stało się pasją, doskonałym sposobem na życie. Nie wyobrażamy sobie bez niego romantycznych chwil, długich zimowych wieczorów i imprez do białego rana, dlaczego więc nie miałoby stać się motywatorem do odbycia fascynujących podróży w miejsca, które są przesiąknięte jego zapachem?

Czytaj więcej

stół z kieliszkami wina

Pierwsza randka w restauracji

Pierwsza randka to szczególnie stresujące doświadczenie dla wielu ludzi. Każdy chce wypaść jak najlepiej, by oczarować partnera. Zastanawiamy się wtedy, jak się zachować, o czym rozmawiać, co na siebie włożyć i przede wszystkim, gdzie iść. Wiele osób obawia się spędzania czasu z nowo poznaną osobą sam na sam w restauracji, miejscu, gdzie jesteśmy dobrze widoczni dla partnera i musimy znaleźć dobry temat do rozmowy, by uniknąć ciszy. Tymczasem obawy te są całkowicie niepotrzebne. Odpowiedni dobór restauracji, to pierwszy krok do sukcesu.

Czytaj więcej