Browse Category: Gdzie jeść?

Polecamy tylko i wyłącznie sprawdzone miejsca, w których zostaniesz odpowiednio ugoszczony i nakarmiony. Zaczniemy od twojej kuchni i doradzimy  jak możesz zmienić wygląd, funkcjonalność oraz styl kuchni. Polecimy także designerskie rozwiązania, które sprawią, że gotowanie stanie się twoją namiętnością. Dodatkowo możesz skorzystać także ze sprawdzonych porad, dotyczących najważniejszych miejsc na gastronomicznej mapie Polski.  

meble kuchenne

Jak zaplanować funkcjonalną kuchnię?

Wprowadzając się do nowego mieszkania, każdy nowy właściciel chciałby, by jego mieszkanie było nie tylko ładne, ale i funkcjonalne. Miejscem, które wymaga najwięcej planowania jak kuchnia. Szczególnie osoby, które lubią spędzać w niej czas dbają o to, by była dobrze rozplanowana, miała wystarczająco miejsca i by sprawnie można się po niej poruszać. Kupując nowe mieszkanie, szczególnie o niewielkiej powierzchni, warto poświęcić czas na zaplanowanie funkcjonalnego rozkładu kuchni.

Czytaj więcej

butelki wina

Podróże z butelką wina

Każda butelka jest inna, każda kryje w sobie zupełnie inny smak i aromat, z każdą łączą się zupełnie nowe doświadczenia i doznania. Właśnie dlatego wino przestało być dla nas zwykłym napojem, a stało się pasją, doskonałym sposobem na życie. Nie wyobrażamy sobie bez niego romantycznych chwil, długich zimowych wieczorów i imprez do białego rana, dlaczego więc nie miałoby stać się motywatorem do odbycia fascynujących podróży w miejsca, które są przesiąknięte jego zapachem?

Czytaj więcej

stragan z owocami w Bangkoku

Bangkok ­ światowa stolica jedzenia

Bangkok to niedoceniona destynacja turystyczna. Wielki, gwarny i gorący nie zatrzymuje turystów na długo, ale z pewnością wypuszcza ich z niezapomnianymi doznaniami kulinarnymi.

Jedzenie jakie oferuje stolica Tajlandii jest jedyne w swoim rodzaju i stanowi największą atrakcję Bangkoku.

Oczywiście, Wielki Pałac i leżący Budda robią wrażenie, ale  jedzenie uliczne to doznania, które zapamiętujemy dłużej i intensywniej. Z tego powodu warto zatrzymać się w Bangkoku choć na jedną noc.

Czytaj więcej

wnętrze restauracji

Najbardziej oryginalne restauracje

W czasach zapaści gospodarczej nietypowe i nietuzinkowe restauracje przyciągają swoich klientów nie tylko dziwaczną aranżacją wnętrz, lokalizacją lub wykwintnym menu, ale także specyficzną obsługą. Na świecie nie brak jest zatem niecodziennych pomysłów na restauracje, które potrafią zaskoczyć.

Czytaj więcej

kuchnia

Gwiazdki Michelin w Polsce

Francuska firma Michelin co roku publikuje ranking najlepszych, zdaniem jej ekspertów, lokali gastronomicznych w Europie. Za pomocą prostego systemu ocen – gwiazdek, opisywanych w przewodnikach Michelin.

Przewodniki dzielą się na publikacje dotyczące gastronomii (Czerwone przewodniki), opisujące hotele i restauracje oraz serię przewodników turystycznych (Zielone przewodniki). W obu seriach zamieszczane są oceny, według trzystopniowej skali gwiazdek.

Czytaj więcej