Browse Category: Jak jeść?

Co zrobić, aby jedzenie dostarczało przyjemności, a nie stresu? Tylko u nas praktyczne wskazówki, które pokażą Ci od praktycznej strony jak zabrać się do jedzenia potraw orientalnych i nietypowych. Przygotowaliśmy dla Ciebie także szereg informacji, które podpowiedzą jak jeść, aby nie zbankrutować, a także aby nie przytyć. Jednym słowem, wszystkie porady jak jeść, aby było zdrowo i pysznie.

Noże kuchenne

5 zalet noży ceramicznych Kyocera

Ważnym elementem wyposażenia kuchni są noże. Niezwykle istotne jest, aby były one wysokiej jakości, wytrzymałe, a przy tym bezpieczne. Właśnie tymi oraz wieloma innymi zaletami cechują się noże ceramiczne Kyopcera. Sprawdź dlaczego warto w nie zainwestować!

Czytaj więcej

koszyk z warzywami

Jak oszczędzać na jedzeniu?

Brak Ci funduszy? Chcesz zaoszczędzić parę groszy? Nie wiesz jak to zrobić? Jeśli tak to poznaj kilka sposobów na to jak zaoszczędzić na jedzeniu. Oszczędzanie na jedzeniu wcale nie musi prowadzić do niezdrowego głodowania. Wręcz przeciwnie, możesz jeść niemal tyle samo. Wystarczy poznać tylko kilka sposobów na to jak oszczędzać na jedzeniu, tak aby cieszyć się większą sumą pieniędzy w domowym budżecie i to już każdego miesiąca, zarówno bez zmiany pracy, ani też wysokości zarobków.

Czytaj więcej

czerwone wino

Jak dobrać wino do jedzenia?

Wino w wielu krajach stanowi znakomity dodatek do potraw serwowanych w porze obiadu lub kolacji. Francuzi, Włosi czy Hiszpanie często nie wyobrażają sobie posiłku bez ich ulubionego trunku. W naszej kulturze wina nie piję się raczej codziennie, jednakże podaje się je przy wyjątkowych, uroczystych okazjach. Dlatego też dobrze jest wiedzieć jakie wino można podać do której potrawy.

Czytaj więcej

kuchnia

Jak nauczyć się gotować?

„Śpiewać każdy może, trochę lepiej, lub trochę gorzej”- śpiewał w swojej piosence Jerzy Stuhr. Tak samo jest z gotowaniem, ale jak się do tego zabrać? Poniżej przedstawię kilka propozycji do czerpania kulinarnych inspiracji.

  Czytaj więcej

osoba otyła

Otyłość a zdrowe stawy

Otyłość to choroba cywilizacyjna, której występowanie w XXI wieku stało się powszechne. Niestety, jej skutki są bardzo groźne dla naszego zdrowia, nie powinniśmy więc lekceważyć zaburzeń naszej wagi. Jedną z poważniejszych przypadłości, do której może prowadzić otyłość, są choroby stawów.

Czytaj więcej

śniadanie

Jak zmotywować się do odchudzania?

Chcesz schudnąć? Nie możesz się zmobilizować do odchudzania? Wciąż przybierasz na wadze? Jeśli tak to zapoznaj się z kilkoma zasadami skutecznego odchudzania.

Przede wszystkim musisz dobrze przygotować się do odchudzania. Sama dieta nie uczyni bowiem cudu – musisz mieć też właściwą postawę. Po pierwsze, musisz w końcu naprawdę tego chcieć i za priorytetowy cel postawić sobie utratę zbędnych kilogramów.

Czytaj więcej