zdrowa sałatka

Modny czy zdrowy styl życia?

Ksylitol, jarmuż i kasza jaglana – to podobno klucze do sukcesu w walce o zdrową sylwetkę. Zdrowy styl życia stał się w ostatnim czasie bardzo modny.  Kiedyś do tego, by zadbać o swoją sylwetkę zachęcały gwiazdy z pierwszych stron gazet, dziś robią to nawet supermarkety, które obok ulubionych słodkich przekąsek oferują modne stroje do biegania czy sprzęt, który ma sprawić, że nasza sylwetka stanie się smukła, brzuch umięśniony, a pośladki bardziej jędrne.

Nie myl zdrowego z modnym stylem życia

Warto jednak pamiętać o tym, by nie dać się nabić w butelkę. Bowiem zdrowy styl życia to nie moda, która odejdzie do lamusa po kilku sezonach tak jak niegdyś modne spodnie – dzwony czy też muzyka zespołu Ich Troje. Bowiem zdrowy styl życia to przede wszystkim wypracowane przez lata dobre nawyki żywieniowe i regularne uprawianie sportu, niezależnie od lansowanych trendów. Jedzenie świeżych warzyw i owoców, picie wody, spędzanie dużej ilości czasu na świeżym powietrzu i czerpanie z tego przyjemności…

Nie należy mylić zdrowego stylu życia z modnym stylem życia, który polega na kupowaniu karnetu na siłownię, na którą uczęszczają wszyscy znajomi, posiadaniu modnych ubrań sportowych czy choćby na tak popularnej ostatnio „diecie pudełkowej”.

Ile kosztuje zdrowy styl żywienia?

Często można usłyszeć o tym, że z prowadzeniem zdrowego stylu życia wiążą się dość duże wydatki finansowe. Tymczasem okazuje się, że to wspomniany modny styl życia generuje koszty. Pamiętaj o tym, że zdrowie jest najcenniejsze, jednak by o nie zadbać wcale nie musisz być milionerem. Żeby zacząć biegać, musisz tylko zadbać o dobrze dopasowane i wygodne obuwie. Nie musisz też wydawać pieniędzy na różnego rodzaju modne produkty żywnościowe, i tak przykładowo dobrym zamiennikiem dla dość drogiego ksylitolu jest miód. Siłownię zamień na park, obcisłe leginsy, które sprawiają, że pośladki wyglądają na nieco krąglejsze na zwykły, szary dres, a modny styl życia na ten zdrowy!

 

Karolina Grzelak