śniadanie

Jak zmotywować się do odchudzania?

Chcesz schudnąć? Nie możesz się zmobilizować do odchudzania? Wciąż przybierasz na wadze? Jeśli tak to zapoznaj się z kilkoma zasadami skutecznego odchudzania.

Przede wszystkim musisz dobrze przygotować się do odchudzania. Sama dieta nie uczyni bowiem cudu – musisz mieć też właściwą postawę. Po pierwsze, musisz w końcu naprawdę tego chcieć i za priorytetowy cel postawić sobie utratę zbędnych kilogramów.

Motywacja do odchudzania

Bardzo ważna jest odpowiednia motywacja do odchudzania. A więc to, że po trudzie jaki włożysz w odchudzanie nadejdą wymierne efekty i zrzucisz zbędne kilogramy.

U podstaw odchudzania leży więc motywacja nas samych, jak również naszego otoczenia. Odpowiednie wsparcie ze strony rodziny czy też przyjaciół to nieoceniona pomoc w walce ze zbędnymi kilogramami. Dla osoby będącej na diecie niezwykle cenne jest bowiem dobre słowo, dostrzeżenie postępów i w końcu otucha w chwili kryzysu.

Zasady skutecznego odchudzania

Po pierwsze wyobraź sobie swój końcowy sukces. Aby nie zakończyć za szybko swojej diety, pomyśl  o tym co czeka cię po osiągnięciu zamierzonego celu. Pomyśl zatem jak dobrze będziesz się wtedy czuła oraz jak inni ludzie będą cię postrzegać. Do tego pomyśl jak możesz poprawić swoje zdrowie i jak mniejsze ubrania będziesz mogła kupować.

Kolejną ważna sprawą jest to by znaleźć sobie nowe hobby i zajęcie, tak by odwrócić swoją uwagę od przekąsek i skoncentrować się na czymś innym. Najlepszym rozwiązaniem jest więc znalezienie sobie aktywnego zajęcia, jak najdalej od kuchni.

Możesz też poszukać informacji na temat tego, jak wzmocnić swoja motywację. Poczytaj zatem o tym, jak radzić sobie w chwili kryzysu oraz  jak zachować się w chwilach zwątpienia i co należy zrobić, gdy nadejdzie trudny okres.

Zacznij od małych zmian. To daje lepsze efekty i nie zniechęca. Wszystkie zmiany w twojej diecie powinny być zatem wprowadzane powoli i stopniowo, ale za to skutecznie.

Kluczem do skutecznej utraty wagi jest spożywanie posiłków coraz mniej kalorycznych, przy jednoczesnym zwiększaniu swojej aktywności fizycznej. Silna motywacja pozwoli na robienie tych dwóch rzeczy jednocześnie.

Szczególnie na początku odchudzania warto wypróbować także naturalne suplementy diety zmniejszające apetyt, które sprawią, że będziesz jeść mniej i rzadziej.

Przy odchudzaniu postaraj się nie stawiać przed sobą za ambitnych celów. Stwórz sobie listę zasad odchudzania i konsekwentnie trzymaj się tego planu. Nie poddawaj się. Niech Cię też nie załamują drobne niepowodzenia. Jeżeli nie potrafisz samodzielnie zmotywować się do działania, może warto skorzystać z coachingu motywacyjnego. Coaching pomoże Ci odnaleźć własną wewnętrzną motywację, która oparta jest na Twoich przekonaniach i potrzebach.

By wspomóc swoje odchudzanie możesz również prowadzić pamiętnik. I pamiętaj nie zadręczaj się w przypadku niepowodzeń. Ustal realny plan odchudzania i poprzez aktywność fizyczna dąż do smukłej sylwetki. Do dzieła!

 

Sylwia Haliniak