stół z kieliszkami wina

Pierwsza randka w restauracji

Pierwsza randka to szczególnie stresujące doświadczenie dla wielu ludzi. Każdy chce wypaść jak najlepiej, by oczarować partnera. Zastanawiamy się wtedy, jak się zachować, o czym rozmawiać, co na siebie włożyć i przede wszystkim, gdzie iść. Wiele osób obawia się spędzania czasu z nowo poznaną osobą sam na sam w restauracji, miejscu, gdzie jesteśmy dobrze widoczni dla partnera i musimy znaleźć dobry temat do rozmowy, by uniknąć ciszy. Tymczasem obawy te są całkowicie niepotrzebne. Odpowiedni dobór restauracji, to pierwszy krok do sukcesu.

Jak wybrać restaurację na pierwszą randkę?

Pierwsza randka w restauracji to doskonały sposób na poznanie drugiej osoby oraz dobre zaprezentowanie siebie. Istotne jest jednak, by być dobrze widocznym oraz by podczas rozmowy nie przeszkadzał wam hałas. Zbyt głośna muzyka uniemożliwi swobodną rozmowę. Warto więc dobrze poszukać odpowiedniego miejsca, który zapewni nam sukces.

 

W tym celu najlepiej popytać znajomych, skorzystać z osobistych doświadczeń lub poszukać w internecie odpowiedniego miejsca. Pamiętajmy, że w restauracji najważniejszy jest klimat. Przygaszone światła zapewnią nam piękny wygląd, wygładzając cerę, a cicha muzyka w tle pozwoli się rozluźnić.

 

Poza odpowiednią atmosferą w restauracji istotna jest karta dań. Najlepiej by menu było obszerne, byście oboje mogli wybrać coś dla siebie. Poza tym, jeśli nie znamy preferencji żywieniowych partnerki, wybierzmy lokal, który serwuje również dania wegetariańskie, wegańskie i bezglutenowe, by uniknąć wpadki.

 

Jeśli spędziliśmy długie godziny na szukaniu restauracji idealnej, odpowiadającej naszym preferencjom i wciąż nic nie mamy. Postarajmy się przypomnieć, gdzie ostatnio byliśmy. W jakim miejscu czuliśmy się najlepiej? Wybór lokalu, który może niekoniecznie jest romantyczny ale za to my czujemy się w nim swobodnie, będzie idealnym miejscem. W ten sposób zaoszczędzimy sobie dodatkowego stresu, związanego z nowym miejscem.

5 zasad jak zachować się przy stole

Podczas randki, skupiając się mocno na tym, co chcemy przekazać nowo poznanej osobie, jak najlepiej o sobie opowiedzieć, by zachęcić do kolejnego spotkania, bardzo często zapominamy o odpowiednim zachowaniu się przy stole.

Jednak, choćbyśmy mówili o sobie w samych superlatywach, dzielili podobne zainteresowania z partnerem i znaleźli nić porozumienia, drugiej randki nie będzie, jeśli nie wiemy do czego na stole służy serwetka, czy mówimy z pełnymi ustami jedzenia.

Poniżej przedstawiamy 5 zasad kulturalnego zachowania się przy stole.

 

  1. Mówienie z pełnymi ustami

Pierwsza i jedna z najważniejszych zasad podczas randki. Wtedy właśnie skupiamy się szczególnie na tym, co chcemy przekazać, zwykle na niekorzyść jakości tego przekazu. Choć doskonale zdajemy sobie sprawę z błędu, jakim jest mówienie z pełnymi ustami, ze stresu nieświadomie często go popełniamy.

 

  1. Odpowiednie posługiwanie się sztućcami

Może to wydawać się banalne, jednak wciąż są osoby, które nie wiedzą jak poprawnie trzymać sztućce (w lewej ręce widelec, w prawej nóż). Podstawowym błędem jest tu także bawienie się sztućcami, w oczekiwaniu na jedzenie.

 

  1. Usta wycieramy w serwetkę

Pod żadnym pozorem nie wycierajmy twarzy brudnej od sosu rękawem lub dłonią, nie zostanie do dobrze odebrane.

 

  1. Opieranie łokci o stół

Często popełniany błąd. Należy pamiętać, że o ile ręce mogą znajdować się, a nawet powinny, na stole, to w żadnym wypadku nie należy opierać łokci, a już tym bardziej siedzieć z łokciami na stole, jednocześnie podpierając dłonią brodę, w akcie znudzenia.

 

  1. Bycie niemiłym dla kelnera

To jak się zachowujemy wobec obsługi, wiele o nas świadczy, zwłaszcza na pierwszej randce. Kelnerów należy traktować z szacunkiem i uśmiechem, tylko wtedy zrobimy dobre wrażenie na partnerce.

 

Angelika Wylegała